Skip to main content

Láka vás vyrobiť si vlastné unikátne kúsky do svojho interiéru, na terasu, či záhradu no doposiaľ nemáte s renováciou nábytku žiadne extra skúsenosti? Nevadí, každý niekde začínal a treba to len skúsiť. Zozbierali sme niekoľko nápadov, ako vyrobiť zo starého nábytku nový bez toho, aby ste museli byť zručný stolár. Hoci, samozrejme, troška zručnosti sa vám bude hodiť…

Stojan na kvetináče zo starého rebríka

Na realizáciu krásneho vintage pôsobiaceho stojanu na kvetináče budete potrebovať len plechovku vašej obľúbenej farby a štetec. Jednoducho ho stačí natrieť. Ak by ste však mali nejaké pochybnosti, tipy a odporúčania nájdete v tomto blogu. (Zdroj: apumpkinandprincess.com)

Kvetináč na bylinky zo starej komody

Ďalším jednoduchým tipom na renováciu nábytku do exteriéru je použitie starej komody ako kvetináč na bylinky či balkónové rastliny. Aj v tomto prípade si môžete pozrieť podrobný návod. (Zdroj: kellyelko.com)

Pelech pre štvornohého miláčika zo zásuvky

Máte mačku? Určite budete súhlasiť, že pelech zo „šuplíka“ si urobí aj sama kedykoľvek ho necháte otvorený a bez dozoru. Ak však máte k dispozícii dostatočne veľké zásuvky zo skrine či komody, ktorá vám už doslúžila, vyrobte z nich jednoducho dizajnové nocľahy pre svojich maznáčikov. Svoj postup spracovala blogerka Liz na blogu Love goes wild. (Zdroj: lovegoeswild.com)

Ekologický dizajn do každého interiéru: obaly na kvetináče šité zo zvyškových materiálov.

Ušite mi ho na mieru

Renovácia nábytku pomocou lepenia tapiet

Jednoduchým spôsobom, vďaka ktorému môže ochutnať nenáročnú renováciu skrine aj úplný DIY začiatočník, je prelepenie plochy pomocou tapety. Opýtajte sa známych, ktorí nedávno rekonštruovali alebo zariaďovali svoj byt a možno sa vám podarí dostať ku krásnym zvyškovým tapetám zadarmo. Šikovný video-návod, v ktorom sa dozviete ako na to krok za krokom, vytvorila blogerka Sweet Vanilla.

Lavička s úložným priestorom z detskej postieľky

Drobec z postieľky odrástol, vám ju je ľúto vyhodiť a inzercie sú podobnými postieľkami preplnené? Spravte z nej užitočný kus nábytku do detskej izby. Nenechajte sa odradiť zložitosťou realizácie. V skutočnosti to nie je vôbec také komplikované, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Postup spracovala blogerka Medina Grillo na svojom blogu. (Zdroj: grillo-designs.com)

Barová skrinka zo starého sekretára či vitríny

Stojí vám podobný unikátny kúsok starého nábytku zaprášený na povale, či v pivnici u babky? Oživte ho zreštaurovaním pomocou nového moderného náteru a urobte si z neho barovú skrinku. Video pre začiatočníkov, ako účinne zrenovovať nábytok pomocou náteru, spracovala napríklad aj blogerka Christina Muscari.

Závesné poličky z malých zásuviek

Zásuvky sú vďačný a univerzálny materiál na experimentovanie s renovovaním nábytku. Štýlovo aj prakticky poslúžia ako závesné poličky na stenu na akékoľvek drobnosti, ktoré potrebujete mať po ruke. Alebo pokojne len na knižky a dekorácie. Výroba si vyžaduje trošku nasadenia, no nejedná sa o nič, čo by ste nemali zvládnuť. Postup nájdete tu. (Zdroj: craftifymylove.com)

Stôl z barových stoličiek

Ak máte k dispozícii dve rovnaké, alebo aspoň rovnako vysoké a rovnako nevyužité barové stoličky, upcyklujte ich na štýlový pracovný stôl. V tomto prípade sa opäť jedná o veľmi jednoduchý postup, ktorý si nevyžaduje nijaké extrémne stolárske skúsenosti. Nájdete ho v blogu Shanty 2-Chick. Zdroj: shanty-2-chic.com

Upcyklované dvere

Nuž a na záver – ostali vám po prerábkach jedny schopné dvere so sklenenými okienkami? Zbavte sa sklenených tabúľ, repasujte náter podľa ľubovôle a vytvorte z nich romantické zátišie do záhrady. Takto poslúžia ako nádherný stojan pre popínavé rastliny. Vôbec sa s jeho umiestnením nemusíte namáhať. Stačí ho oprieť o plot a aj tak bude chytať užasnuté pohľady všetkých návštevníkov záhrady – tak málo stačí k vytvoreniu príjemného aj ekologického dojmu zároveň

Prihláste sa na odber newslettra

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách zo sveta upcyclingu a ako darček od nás navyše získate zľavu 5% na Váš prvý nákup našich produktov.

 

Spracovávam...

Ďakujeme Vám za prihlásenie!

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Receive regular information about news from the world of upcycling and as a gift, you will also receive a 5% discount on the purchase of our products.

Please wait...

Thank you for sign up!

Zanechajte komentár