Skip to main content

K vyzdobeniu domácnosti nás v zime vedú najmä vianočné sviatky, ale aj fakt, že doma trávime viac času. Ak si aj vy radi zútulňujete príbytok sezónnymi dekoráciami, no nič nové kupovať nechcete, máme pre vás 7 tipov na zimné doplnky, ktoré okúzlia, a pritom ich rýchlo a jednoducho vytvoríte sami.

Čo si už neoblečiete vy, oblečte váze

Ak máte doma sveter, ktorý už nosiť nebudete a nemáte ho komu posunúť, môžete vďaka nemu vytvoriť obal na vázu. Ako na to? Natiahnite rukáv svetra na vázu tak, aby lem pekne priliehal vrchu vázy. Podľa výšky vázy potom rukáv odstrihnite a k váze ho prilepte obojstrannou páskou alebo taviacou pištoľou. Voilà, jednoduchá a efektná dekorácia je na svete.

(Foto: thriftyandchic.com)

Snehové vločky trochu inak

Veľké snehové vločky, ktoré môžete zavesiť na stenu namiesto obrazov, vytvoríte z nanukových paličiek, prípadne zo špajdlí. Tie k sebe prilepte do rôznych tvarov (nebojte sa popustiť uzdu fantázii, alebo si pomôžte obrázkami vločiek z internetu). Na záver ich nastriekajte sprejom alebo nafarbite farbou na drevo. Pre žiarivejší efekt použite zlatú či striebornú farbu.

(Foto: makinghomebase.com)

NÁŠ TIP: Túto ozdobu si viete hravo vytvoriť aj s deťmi. Paličky natrite rôznymi farbami z dúhovej palety a dozdobte ich ďalšími prvkami, ako sú flitre, brmbolce, vata či koráliky. V tomto prípade sa zamerajte skôr na zdobenie, ako na lepenie do zložitejších tvarov. Postupovať môžete aj podľa tohto návodu.

Prestrite vianočne

Nápaditým stolovaním zaujmete vždy, nielen počas Štedrého večera. V zime môžete príbor zaodieť do stromčeka z filcu, ktorý si jednoducho vystrihnete napríklad podľa tohto vzoru.

(Foto: goodhousekeeping.com)

Netradičný vianočný stromček

Živý stromček je klasikou, ktorá vo väčšine domácností na Vianoce nesmie chýbať. Stále však pribúdajú aj nápady na netradičné stromčeky. Jeden si môžete vytvoriť napríklad z vianočných pohľadníc či fotografií, ktoré nalepíte na stenu. K stene môžete následne postaviť vedro s balíčkami, čím vytvoríte kmeň. Aké hravé a jednoduché, však?

(Foto: goodhousekeeping.com)

Staré korčule, nový uhol pohľadu

Možno sa vám niekde doma či v pivnici povaľujú staré korčule na ľad. Ak ste ich už niekoľko rokov nevytiahli a ani si ich v blízkej dobe neplánujete obuť, využite ich na tvorbu originálneho venca na dvere, alebo do nich vložte čečinu či iné doplnky a naaranžujte ich na iné miesto. V záhrade, ale aj vo vnútri, navodia príjemnú zimnú atmosféru.

(Foto: debbie-debbiedoos.com)

Snehuliak bez snehu

Z okrúhlych darčekových krabíc alebo policových prvkov v tvare hexagonu môžete vytvoriť originálnu dekoráciu v tvare snehuliaka. (Jednotlivé police si môžete aj vyrobiť z kartónu alebo dreva.) Natrite ich na bielo a prilepte na seba. Na vrch pripevnite klobúk z filcu, dreva, prípadne látky alebo čierneho papiera, ktoré podlepíte kartónom. V jednotlivých policiach si následne vytvorte vianočnú dedinku, alebo ich vyzdobte podľa vlastných preferencií.

(Foto: itsalwaysautumn.com)

Keď sú adventné kalendáre z obchodu nudné

Takmer každé dieťa sa nevie dočkať, kedy konečne prídu Vianoce a pod stromčekom si nájde vytúžené darčeky. Adventný kalendár toto čakanie spríjemňuje, nech už je v akejkoľvek podobe. Ak ale chcete deťom pripraviť na jednotlivé dni niečo zaujímavejšie a zdravšie ako čokoládu, vytvorte malé vrecká s číslami a vložte do nich, čo len uznáte za vhodné. Vrecká následne zaveste na rebrík, krb či na špagát natiahnutý v ráme alebo na stene. Tu sa fantázii medze skutočne nekladú.

(Foto: goodhousekeeping.com)

NÁŠ TIP: Adventný kalendár nemusí obsahovať len hmotné veci. Jeho súčasťou môžu byť aj hádanky či zábavné úlohy. Keď ich prestriedate s dobrotami a vecami, ktoré majú vaše deti radi, iste zabodujete.

Páčia sa vám naše tipy? Dajte nám vedieť, ak niektorý z nich vyskúšate. Potešíme sa aj fotografiám ďalších dekorácií, ktoré vznikli pod vašimi rukami a skrášľujú vám domov.

Prihláste sa na odber newslettra

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách zo sveta upcyclingu a ako darček od nás navyše získate zľavu 5% na Váš prvý nákup našich produktov.

 

Spracovávam...

Ďakujeme Vám za prihlásenie!

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Receive regular information about news from the world of upcycling and as a gift, you will also receive a 5% discount on the purchase of our products.

Please wait...

Thank you for sign up!

Zanechajte komentár