Skip to main content

Či už na silu lapača snov veríte, alebo nie, každopádne sa jedná o štýlový a harmonizujúci doplnok do interiéru. Pôvodom ochranný amulet indiánskych kmeňov Severnej Ameriky si našiel svoju cestu do celého sveta. Niektorí si ho vešajú nad posteľ, aby ich ochránil pred zlými snami. Iným sa jednoducho páči jeho nesúmerná súmernosť, ktorá dokáže dodať tú správnu dizajnovú bodku do interiéru.

Svoj vlastný lapač snov si navyše môžete veľmi jednoducho vyrobiť vďaka DIY návodu od šikovnej YouTuberky Brooke Mahan, ktorá spracovala podrobné video ako na to krok za krokom. Na jeho výrobu môžete použiť predmety, ktoré sa vám možno povaľujú v skrini. Alebo navštívte starú mamu a vypýtajte si kruhy na vyšívanie, ktoré už nepoužíva. Ak na ozdobné pierka vyzbierate tie, ktoré nájdete počas potulkami prírodou, váš lapač bude mať o to väčšiu a magickejšiu moc – skrátka pretože ste si všetko potrebné vlastnoručne pripravili a je to zároveň omnoho ekologickejší spôsob, ako získať dekorácie. Ozdobné pierka je tiež možné zakúpiť v špecializovaných obchodoch aj na internete. Poďme na to.

Môj nový mäkký zachránený kamarát – ušitý z materiálov na vyhodenie

Upcyklované vankúšiky na hranie

Budete potrebovať:

  • Kruh na vyšívanie
  • Špagát
  • Bielu niť
  • Koženkový špagát/alebo hrubú bavlnu na obmotanie
  • Pierka
  • Korálky

Postup ako vyrobiť lapač snov

1. Koženkový špagát obmotajte okolo kruhu na vyšívanie

Koženku najskôr uviažte na kruh. Následne ju na tesno obmotajte okolo celého kruhu. Konce priviažte blízko pri sebe a odstrihnite odstávajúce časti.

2. Vytvorte si „kostru pavučiny“ výplne pomocou špagátu.

Na akékoľvek miesto uviažte začiatočný bod. O kúsok ďalej špagát obmotajte okolo kruhu. Takto postupujte, až kým sa dostanete naspäť na začiatočný bod a zviažte ho s koncovým.

3. Rovnakým procesom pokračujte pri viazaní „pavučiny“.

Špagát previažte zakaždým v strede medzi dvomi uviazanými bodmi. Takto postupujte, až kým nevytvoríte celú „pavučinu“.

4. Keď sa dostanete do stredu „pavučiny“, zviažte špagát a vzor uzavrite.

Konček špagátu odstrihnite a základnú konštrukciu máte hotovú.

5. Vyrobte visiace ozdoby na lapač.

Pierka zviažte za končeky dohromady pomocou nite – niť zatiaľ nestrihajte. K zviazaným pierkam priviažte špagát tak, že zvyšnou niťou pevne obviažete jeho konček k pierkam.

Na konček pevne zviazaných pierok navlečte korálku. Korálky netreba nijako priväzovať. Hotové pierka zaveste na konštrukciu lapača a máte hotovo.

Fotky: YT/WhatsUpMoms

Pošlite nám ukážky svojich výtvorov do komentárov na Facebooku a podeľte sa tak o svoje cenné diela. V našom magazíne pravidelne prinášame inšpiráciu na nové DIY projekty využívajúce nepotrebné veci, ktoré by inak s najvyššou pravdepodobnosťou skončili v odpade a na skládkach. Ďakujeme, že nás sledujete.

Prihláste sa na odber newslettra

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách zo sveta upcyclingu a ako darček od nás navyše získate zľavu 5% na Váš prvý nákup našich produktov.

 

Spracovávam...

Ďakujeme Vám za prihlásenie!

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Receive regular information about news from the world of upcycling and as a gift, you will also receive a 5% discount on the purchase of our products.

Please wait...

Thank you for sign up!

Zanechajte komentár