Skip to main content

Všetky naše výrobky sú ušité z odpadu. Pod týmto nepekne znejúcim názvom sa však skrývajú nové, nepoužité a vysoko kvalitné materiály, ktoré ostávajú ako odpad po výrobe sedačiek – odrezky poťahov na sedačky, kožené odrezky, biele rúno z výplne matracov, nite, a mnohé ďalšie. Na svoj pôvodný účel sa už použiť nedajú a za normálnych okolností by skončili v koši.

Pri súčasnom stave výrazného znečistenia planéty však plytvanie kvalitnými materiálmi nie je na mieste. Preto sme začali tieto odpadové materiály upcyklovať. Zamysleli sme sa, čo by sme z nich mohli vyrábať a čo by sa mohlo zdať iným ľuďom užitočné či pekné a našlo svoje nové využitie namiesto kupovania vecí vyrobených z nových materiálov. Upcycling sa tak snaží eliminovať množstvo odpadu a premieňať ho na ďalšie použiteľné, hodnotné veci. Tak vznikli naše (nielen) zvieracie upcyklované vankúšiky. Ako sa „rodia“ na tento svet?

1 Pri rezaní poťahových materiálov pre sedačky vzniká odpad, ktorý sa už kvôli svojim rozmerom nedá použiť na poťahovanie nových sedačiek.

2. Z vhodne veľkých kusov odpadu vystrihneme tvar zvieratka podľa šablóny. Vankúšiky šijeme aj v klasických, obdĺžnikových tvaroch, takže vieme zužitkovať aj užšie časti odpadu, z ktorých sa nedajú vystrihnúť zvieratká.

3. Vankúš následne ušijeme, a naplníme bielym rúnom, ktoré je tak isto odpadom po výrobe sedačiek. Kúsky rúna sa ručne natrhajú, aby vznikla homogénna hmota pripomínajúca vatu. Vankúšik sa rovnomerne vyplní, aby bol pohodlný na dotyk bez viditeľných či hmatateľných hrudiek vo výplni.

4. Vankúš sa po naplnení zašije. Na niektoré zvieratká sa dodatočne prišije oko, ktoré je tak isto ručne vyrobené z kartónu, látky a rúna. Iné zvieratká majú ušká či hlavičky z koženkových odrezkov z výroby sedačiek.

5. Hotové výrobky putujú na kontrolu kvality a potom na sklad, kde sú pripravené na okamžité odoslanie zákazníkovi.

Okrem toho, že sú naše výrobky upcyklované, v dielni pracujú zamestnanci zo sociálne znevýhodneného prostredia. Uprednostnením Upcycle výrobkov oproti klasickým, novým produktom, teda nielenže odbremeníte planétu o tvorbu ďalšieho odpadu, ale tiež podporíte ľudí, pre ktorých nie je jednoduché nájsť si iné uplatnenie.

Nakoľko všetky výrobky môžu byť personalizované aj s vlastným logom, odporúčame naše výrobky špeciálne pre firmy, ktoré hľadajú originálne a ekologické darčekové predmety pre svojich klientov či zamestnancov.

Ozvite sa nám kedykoľvek, spolu navrhneme najlepšie riešenie na mieru podľa vašich potrieb.

Prihláste sa na odber newslettra

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách zo sveta upcyclingu a ako darček od nás navyše získate zľavu 5% na Váš prvý nákup našich produktov.

 

Spracovávam...

Ďakujeme Vám za prihlásenie!

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Receive regular information about news from the world of upcycling and as a gift, you will also receive a 5% discount on the purchase of our products.

Please wait...

Thank you for sign up!

Zanechajte komentár