Skip to main content

Naposledy sme vám porozprávali o našich zvieracích vankúšikoch. Dnes vás pozývame pozrieť sa do našej dielne na to, ako vznikajú obaly na kvetináče, či ako ich zvykneme nazývať, kochlíky 🙂

Obaly na kvetináče zo zvyškov látok, ktorá ostáva po výrobe sedačiek, boli ďalším nápadom, ktorý sa nám podarilo úspešne zrealizovať. Hľadali sme užitočné využitie tým metrom a metrom štvorcovým odpadu, ktorý sa už nedá využiť na svoj pôvodný účel, avšak má rovnakú, maximálnu kvalitu. Hovoríme najmä o textilných odrezkoch poťahov na sedačky, bielom rúne z výplne matracov, kožených odrezkoch z poťahov, či kúskom pevných nití.

Začali sme experimentovať a ušili sme dizajnové obaly rôznych tvarov, ktoré plnia estetickú funkciu pre skrášlenie interiéru. Navlečú sa na plastový, či iný kvetináč. Vďaka personalizovanému dizajnu podľa predstáv zákazníka dajú interiéru tú správnu dizajnovú bodku, nakoľko sa dajú veľmi esteticky zladiť s inými doplnkami – napríklad vankúšmi, závesmi, či inými textilnými prvkami. Ak pre svoje izbové rastlinky hľadáte čo najviac ekologické kvetináče, alebo jednoducho chcete mať neopozeraný, dizajnový kvetináč, ušili sme ich práve pre vás 🙂 Odporúčame ich navliekať na tzv. taupe črepníky, ktoré sú 100% recyklovateľné. O problémoch s recyklovaním a ekologickej stope bežných kvetináčov sme písali v našom článku.

Nuž, a prečo šijeme z „odpadu“? Lebo pri súčasnom stave výrazného znečistenia planéty nie je plytvanie kvalitnými materiálmi na mieste. O upcyklácii a jej význame sme písali aj v našom Magazíne.

Vznik obalov na kvetináče krok za krokom:

1. Najskôr musíme vybrať vhodne veľké kusy odrezkov, z ktorých vieme ešte niečo ušiť. Podľa pripravených šablón vystrihneme potrebné kusy. Zákazník si vyberá tvar, farbu a rozmer obalu podľa vzorkovníka.

2. Kusy látky sa po obvode obnitkujú, aby sa nepárali a následne sa zošijú.

3. Po prvom zošití sa vystrihnú rohy, ktoré sa následne opäť zošijú a obnitkujú, aby bol obal s kochlíkom stabilný a držal tvar.

4. Po zošití všetkých častí nasleduje finálna kontrola kvality, pri ktorej sa odstránia prípadné nedostatky.

5. Hotové obaly putujú na sklad a následne sa odosielajú zákazníkovi.

Okrem toho, že sú naše výrobky upcyklované, v dielni pracujú zamestnanci zo sociálne znevýhodneného prostredia. Uprednostnením Upcycle výrobkov oproti klasickým, novým produktom, teda nielenže odbremeníte planétu od produkcie ďalšieho odpadu, ale tiež podporíte ľudí, pre ktorých nie je jednoduché nájsť si iné uplatnenie.

Ekologický dizajn do každého interiéru: obaly na kvetináče šité zo zvyškových materiálov.

Ušite mi ho na mieru

Nakoľko všetky výrobky môžu byť personalizované aj s vlastným logom, odporúčame naše výrobky špeciálne pre firmy, ktoré hľadajú originálne a ekologické darčekové predmety pre svojich klientov či zamestnancov.

Ozvite sa nám kedykoľvek, spolu navrhneme najlepšie riešenie na mieru podľa vašich potrieb.

Prihláste sa na odber newslettra

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách zo sveta upcyclingu a ako darček od nás navyše získate zľavu 5% na Váš prvý nákup našich produktov.

 

Spracovávam...

Ďakujeme Vám za prihlásenie!

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Receive regular information about news from the world of upcycling and as a gift, you will also receive a 5% discount on the purchase of our products.

Please wait...

Thank you for sign up!

Zanechajte komentár