Skip to main content

Neradi sa púšťate do rôznych DIY (urob si sám) projektov, pretože sa nepovažujete za zručnú osobu, alebo si myslíte, že vyrobiť niečo zaujímavé je určite namáhavé a vyžaduje si množstvo materiálov? Vybrali sme pre vás niekoľko nápadov, ktoré vás presvedčia, že vytvoriť si niečo doma nemusí byť náročné a nudné, najmä, ak sa do práce pustíte spolu so svojimi ratolesťami. Výhodou takýchto aktivít je tiež motivácia detí ku kreatívnym činnostiam a kvalitne spoločne strávený čas.

Ak už ste alebo nie ste domáci kutil, máme pre vás inšpiráciu na výrobu rôznych drobností, ktoré pozostávajú z nepotrebných vecí a v mnohom prípade odpadu.

Maštaľ pre zvieratká

Hračkárske zvieratká majú radi asi všetky deti, preto ich nájdeme vo väčšine domácností. Vyrobte im spolu s deťmi krásne farmy, maštale a domčeky z krabíc od topánok. Môžete ich natrieť farbami, oblepiť farebným papierom, kartónom či použiť iné zvyškové materiály. 

Jednoduchá verzia, pri ktorej môžete krabicu oblepiť farebným papierom, vyrezať okienka a striešku oblepiť vhodným kartónom, takže bude pripomínať drevenú strechu. (Zdroj: mommodesign.com)
Shoe Box Farm | Healthy Mama Info
Vyhrať sa môžete aj s vnútrom krabice, kde ako podstielku pre zvieratká prilepíte obilniny či strukoviny o spodok krabice napríklad aj podľa toho, čo dané zvieratko bežne konzumuje. Aktivita tak bude pre deti zároveň aj poučná. Ak chcete niekde umiestniť rastliny, môžete využiť plastové kvetiny zo starých dekorácií či vencov. Nechajte tiež popustiť uzdu detskej fantázii (Zdroj: healthymammainfo.com)
Diy barn house from shoe box | Shoe box diy, Shoe box crafts, Clay crafts  for kids
Zužitkovať môžete aj väčšie krabice, pohrať sa môžete s tvarom strechy aj takýmito otváracími dvierkami (Zdroj: bohemianmamma.com)

Dekorácie z nanukových paličiek

Podobné dekorácie môžete kúpiť v rôznych remeselníckych obchodíkoch či predajniach nábytkových dekorácií. Prečo si nevyrobiť svoju vlastnú do detskej izby spolu s deťmi, ktorá vás bude vystihovať a bude mať oveľa väčšiu hodnotu, ako tá z obchodu? Ozdobte nimi detskú izbu, alebo ju spolu s deťmi môžete vyrobiť napríklad pre starých rodičov ako pekný darček.

Obrázok, na ktorom je vnútriAutomaticky generovaný popis
Nanukové paličky zafarbite, popíšte a nalepte na špagátik. Nástenná dekorácia je hotová. (Zdroj: crayonspicies.com)
Arctic Animals Popsicle Stick Craft - Mom. Wife. Busy Life.
Za pomoci použitých nanukových paličiek s deťmi môžete vyrobiť aj takéto milé zvieratká ako dekoráciu do detskej izby (Zdroj: momwifebusylife.com)
Popsicle Stick Frames That Are Cool! | Eighteen25
Z nanukových paličiek sa jednoducho dajú stvoriť aj rámiky na fotky. Môžete ich oblepiť farebnými washi páskami, nálepkami alebo pomaľovať. (Zdroj: eighteen25.com)

Zvonkohra z vrchnákov

Spolu s deťmi si môžete vyrobiť zvonkohru z viečok a vrchnákov zaváranín či fliaš, ktoré by inak s najväčšou pravdepodobnosťou skončili v smetiaku. Dajte im druhú šancu. Dajú sa jednoducho polepiť rôznymi ozdobami, napríklad kamienkami, trblietkami či kúskami sklíčiek, alebo pomaľovať dobrými krycími farbami. Ako konštrukcia môže poslúžiť starý rámik na vyšívanie, alebo drevené paličky.

Jednoduchá, dvojfarebná verzia zvonkohry z viečok od zaváraninových pohárov (Zdroj: craftinggreenworld.com)
wind chime made out of recycled plastic lids
Zapojiť môžete aj iné ozdoby, ako korálky, viečka a poháriky z jogurtov (Zdroj: craftsbyamanda.com)
30 Musical DIY Wind Chime Ideas With Tutorials | Balcony Garden Web
Rôzne prebytočné predmety nemusia skončiť v smetnom koši. Skúste sa s nápadmi na zvonkohry spolu s deťmi vyhrať (Zdroj: balconygardenweb.com)

Dúhové CDčká

Pri správnej hre svetla CD vytvorí dúhu. Využite staré CDčká a vytvorte si spolu s deťmi závesné dekorácie na záhradu, ktoré budú najmenších tešiť zakaždým, keď sa správne otočia a vytvoria na stene dúhu.

Obrázok, na ktorom je vonkajšie, rastlinaAutomaticky generovaný popis
Na ich výzdobu pokojne postačia fixky, farebný papier a na zavesenie kúsok špagátu (Zdroj: lifewithlovebugs.com)
Pin on Fun Kids Craft Ideas
Z CD môžete zlepiť fóliu. Ostane tak priesvitné a efekt maľovaný fixkami lepšie vynikne (Zdroj: cba.ca)
CD Sun Catcher Decoration for Window or Outdoors Wind Chimes Home & Living  egpsrl.it
Ak máte k dispozícii rôzne ozdôbky a kamienky, neváhajte ich pri dekorovaní CDčiek použiť (Zdroj: ecogreenlove.com)

Berte tieto nápady ako inšpiráciu. Pustiť sa môžete do stovky zaujímavých projektov. Budeme radi, ak sa s nami o svoje skúsenosti podelíte v komentároch.

Prihláste sa na odber newslettra

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách zo sveta upcyclingu a ako darček od nás navyše získate zľavu 5% na Váš prvý nákup našich produktov.

 

Spracovávam...

Ďakujeme Vám za prihlásenie!

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Receive regular information about news from the world of upcycling and as a gift, you will also receive a 5% discount on the purchase of our products.

Please wait...

Thank you for sign up!

Zanechajte komentár