Skip to main content

Výroba, či dekorácia vlastného kvetináča môže byť zábavným aj užitočným projektom. Či už si chcete kvetináč ponechať, alebo ním niekoho obdarovať, vlastnoručný výrobok má vždy väčšiu hodnotu, ako ten kupovaný. Navyše, ak sú pri jeho výrobe použité dostupné materiály, ktoré máte doma a tým pádom sú upcyklované staré, poškodené či už nepotrebné predmety.

Ozdobte nevzhľadné kvetináče

Skôr, než sa pustíte do hľadania inspirácie pre výrobu nových kvetináčov, aj keď z použitých vecí, môžete zvážiť využitie starých kvetináčov, ktoré už doma máte. Dodáte im trendy dizajnový vzhľad, ak ich prekryjete niečím estetickým. Máme pre vás zopár tipov.

Obyčajný, funkčný kvetináč, môžete oblepiť klasickým či farebným špagátom. Proces je veľmi jednoduchý a vhodný aj pre deti. Návod, ako na to, nájdete na tomto blogu. (Zdroj: craftsyhacks.com)

Obal na kvetináč z jedálenskej podložky: veľmi pekný výsledok dosiahnete aj upcykláciou nepoužívanej jedálenskej podložky, s ktorou môžete vytvoriť estetický obal na nevzhľadný kvetináč. Podrobný návod krok za krokom nájdete v tomto videu. (Zdroj: lilyardor.com)

Ak máte doma kus zvyšnej, tenkej preglejky a nebojíte sa trošky ručnej práce, vyrobiť si môžete aj takýto drevený obal na zakrytie kvetináča. Video-návod pripravila blogerka Mix it up Marci.

Pekný obal na kvetináč je možné vyrobiť aj zo zvyšného baliaceho papiera. Inšpirácia k postupu sa nachádza v tomto blogu. (Zdroj: akailochiclife.com)

Tip: Dizajnové obaly na kvetináče šijeme aj v našej dielni z upcyklovaných materiálov, ktoré ostávajú ako odpad po výrobe sedačiek. Z ich kúpy teda nemusíte mať zlé svedomie, nakoľko sú šité z odpadu. Navyše podporíte našich pracovníkov zo sociálne znevýhodneného prostredia. Ušijeme ich na mieru podľa výberu farby i tvaru. Ak teda nie ste zrovna domáci kutil a hľadáte do svojho interiéru skutočný dizajnový kúsok, naše upcyklované obaly na kvetináče sú tu pre vás.

Krásne jednoduchý kvetináč pre vonkajšiu rastlinku, vyrobený z konzervy na sardinky a štipcov na bielizeň. Ideálny kandidát na záhradný projekt pre deti. Celý postup je spracovaný v tomto príspevku. (Zdroj: aprilaire.com)

Krásny nový vzhľad starému kvetináču môžete dať aj prostredníctvom techniky decoupage – nalepovania vzorovaných papierových servítkov. Jedná sa o jednoduchú a populárnu techniku. Podrobný návod si môžete pozrieť na tomto blogu. (Zdroj: firstdayofhome.com)

Ekologický dizajn do každého interiéru: obaly na kvetináče šité zo zvyškových materiálov.

Ušite mi ho na mieru

Ako vyrobiť funkčný kvetináč

Vyzdobili a vylepšili ste už všetky staré kvetináče, ktoré ste mali doma a potrebujete nejaké nové? Poďme sa pozrieť aké máte kreatívne možnosti namiesto nakupovania.

Z plastových fliaš je možné vyrobiť veselé kvetináče s motívmi zvieratiek. Pozrite si ako na to v prehľadnom video návode. (Zdroj: goodhousekeeping.com)

Pre väčší efekt sa dajú z plastových fliaš vyrobiť aj takéto pôsobivé závesné kvetináče. Postup spracoval bloger Heartsom Gardener. (Zdroj: heartsomgardener.com)

Ak si trúfate na niečo komplexnejšie, ale zato s ohromujúcim efektom, pustite sa do tohto projektu závesných kvetináčov. Video návod nájdete na tomto odkaze.

Rovnako, ako plastové fľaše, na výrobu pekných kvetináčov môžete využiť aj väčšie plechovky. Stačí ich len dizajnovo vyzdobiť. Konkrétny návod na vytvorenie takéhoto stredomorského dizajnu spracovala vo videu blogerka Aimsy´s Antics.

Ste skôr na minimalistický dizajn? Nech sa páči, plechovky nasprejujte vo vašich obľúbených farbách. Konkrétny návod nájdete tu. (Zdroj: homedit.com)

Bonusový nápad na záver je pre ozajstných remeselníkov – kvetináč z guľatiny. Máte vo svojom okolí šikovného majstra? Skúste ho s týmto nápadom osloviť. Je šanca, že ho zaujme, a vy získate naozaj originálny kúsok do svojej domácnosti. Návod na výrobu si môžete pozrieť tu. (Zdroj: bosch-diy.com)

Máte doma vlastnoručne vyrobený upcyklovaný kvetináč? Podeľte sa s nami o svoje výrobky v komentároch.

Prihláste sa na odber newslettra

Dostávajte pravidelné informácie o novinkách zo sveta upcyclingu a ako darček od nás navyše získate zľavu 5% na Váš prvý nákup našich produktov.

 

Spracovávam...

Ďakujeme Vám za prihlásenie!

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Receive regular information about news from the world of upcycling and as a gift, you will also receive a 5% discount on the purchase of our products.

Please wait...

Thank you for sign up!

Zanechajte komentár